Buty – twój sprzymierzeniec w korygowaniu sylwetki

Sukienki codzienne

Buty są tak ważnym dodatkiem do ubioru, że skutecznie i z powodzeniem mogą zmienić twoją sylwetkę. Na korzyść. Wystarczy, że poznasz kilka zasad stylizacyjnych. W zależności od tego, jaką masz sylwetkę, powinnaś postawić na właściwy dla siebie model butów. Jeśli masz zbyt masywne i grube nogi, postaraj się kupować buty, które cię wyszczuplą. Wybieraj zatem pantofle na półsłupku lub koturnie.

Jeśli masz masywne łydki powinnaś unikać butów z paskiem zapinanym w kostce. Przy grubych nogach wystrzegaj się też bardzo wysokich i cienkich szpilek. Będą one dla ciebie niestabilne i będziesz wyglądać w nich po prostu śmiesznie. Koniecznie unikaj także butów ze wszelkimi dodatkowymi zdobieniami (frędzlami, marszczeniami, kokardami), gdyż optycznie powiększają one nogi. Jeśli masz za krótkie nogi, wybieraj wszelkie buty na wysokich obcasach. Z powodzeniem optycznie wydłużają one twoje nogi.

Efekt ten spotęgujesz, jeśli do wysokich butów w konkretnym kolorze, dobierzesz rajstopy lub spodnie rurki w identycznym odcieniu.

www.sinah.com.pl