Do kiedy trzeba zwrócić pojazd?

sprzątanie piwnic Wrocław namiot samochodowy dachowy

Otrzymanie auta do rąk to jedna sprawa, ale przecież nie dostaliśmy go w prezencie. Zostało wypożyczone, a więc musi być także zwrócone w odpowiednim momencie. Umowa jaką podpisaliśmy z firmą ściśle reguluje, kiedy należy oddać samochód.

Zwykle minimalny okres wynajmu, za który pobiera się opłatę to 24 godziny. Za tyle zapłacimy, nawet gdyby się zdarzyło, że maszyna będzie nam służyć znacznie krócej. Zwykle za każdą godzinę powyżej limitu założonego w umowie będziemy musieli zapłacić dodatkowo – i to wyższą stawkę.

Pilnujmy zatem terminów, aby ta „samowolka” nie wyprała nam portfela. Pamiętajmy, że taryfa takich karnych opłat musi znaleźć się w umowie lub w regulaminie wypożyczalni. Jeżeli nawet regulamin nie jest dołączony do umowy, to zapewne znajdzie się w niej zapis zakładający, że klient regulamin zna.

Warto go zatem dokładnie przyswoić nim cokolwiek podpiszemy. Duże sieci raczej nie będą w nich formułować zapisów jawnie niekorzystnych dla klienta, ale mniejsi gracze mogą się nie oprzeć takiej pokusie.

www.wystawa-galeria.pl