Gigabyte Technologies

W 1986 roku została założona firma, która wydaje się alternatywą dla amerykańskich kolosów. Mowa tu o tajwańskim producencie Gigabyte, która zajmuje się głównie produkcją płyt głównych i kart graficznych opartych na jednostkach obliczeniowych Nvidii i ATI. Produkty firmy znajdują zastosowanie w komputerach osobistych oraz profesjonalnych. Firma Gigabyte zaskarbiła sobie zaufanie klientów na całym świecie przede wszystkim przez wykorzystywanie materiałów wysokiej jakości.

W testach porównawczych produktów różnych firm, te sygnowane logo Gigabyte osiągają bardzo dobre wyniki. Oprócz tego produkty firmy charakteryzują się bardzo dużą elastycznością, co do poprawiania wyników pracy podzespołów. Ten proces zwany „podkręcaniem” polega na przestawianiu fabrycznych ustawień w celu osiągnięcia lepszych wyników pracy. Oddział Gigabyte w Polsce znajduje się we Wrocławiu.

Zajmuje się przede wszystkim promocją marki na rynkach skupionych w okolicy Morza Bałtyckiego, a także rozwojem marki i marketingiem.