Jak kobieta ma się ubrać latem, żeby nie złamać zasad dress code?

www.kancelariafavitor.pl dkaren.com.pl biustonosz polski producent polski producent bielizny

Strój biznesowy dla kobiety to klasycznie garnitur lub garsonka, ewentualnie sukienka z marynarką. W okresie letnim wybieramy kolory jasne, które odbijać będą światło. Najlepiej inwestować w nieco droższe, ale wykonane z dobrej jakości naturalnych materiałów odzież – nie będzie w niej tak gorąco jak w odzieży ze sztucznymi dodatkami.

Biznesowy strój wymaga też butów pełnych choć dopuszczalne są czółenka z odkrytymi piętami, ale nie palcami. Sporną część ubioru biznesowego kobiety stanowią rajstopy. Ich noszenie w czasie upału to prawdziwa mordęga.

Część firm wymaga tego jednak bezwzględnie – jednak najczęściej mają klimatyzowane biura. Jeśli musimy zakładać rajstopy do pracy, wybieramy najcieńsze z możliwych lub inwestujemy w cienkie pończochy. Bez większych problemów, można też przyjść do pracy nieco wcześniej, z gołymi nogami i na miejscu założyć pończochy i odpowiednie buty, a po pracy znów się przebrać.

Firmy mniej konserwatywne, dopuszczają gołe nogi w pracy. Pamiętać jednak wtedy należy o tym, by po pierwsze spódnica miała odpowiednią długość, by sukienka nie miała tendencji do zawijania się lub podwiewania, odsłaniając przy tym pół uda, oraz by nie zakładać na bose stopy pełnych butów – wygląda to bardzo nieelegancko.