Jak kobieta ma się ubrać latem, żeby nie złamać zasad dress code?

www.kancelariafavitor.pl Pitbull West Coast kurtki i koszulki

Strój biznesowy dla kobiety to klasycznie garnitur lub garsonka, ewentualnie sukienka z marynarką. W okresie letnim wybieramy kolory jasne, które odbijać będą światło. Najlepiej inwestować w nieco droższe, ale wykonane z dobrej jakości naturalnych materiałów odzież – nie będzie w niej tak gorąco jak w odzieży ze sztucznymi dodatkami.

Biznesowy strój wymaga też butów pełnych choć dopuszczalne są czółenka z odkrytymi piętami, ale nie palcami. Sporną część ubioru biznesowego kobiety stanowią rajstopy. Ich noszenie w czasie upału to prawdziwa mordęga.

Część firm wymaga tego jednak bezwzględnie – jednak najczęściej mają klimatyzowane biura. Jeśli musimy zakładać rajstopy do pracy, wybieramy najcieńsze z możliwych lub inwestujemy w cienkie pończochy. Bez większych problemów, można też przyjść do pracy nieco wcześniej, z gołymi nogami i na miejscu założyć pończochy i odpowiednie buty, a po pracy znów się przebrać.

Firmy mniej konserwatywne, dopuszczają gołe nogi w pracy. Pamiętać jednak wtedy należy o tym, by po pierwsze spódnica miała odpowiednią długość, by sukienka nie miała tendencji do zawijania się lub podwiewania, odsłaniając przy tym pół uda, oraz by nie zakładać na bose stopy pełnych butów – wygląda to bardzo nieelegancko.