Komputer w aptece

nawigacja.mapy-navi.com.pl Warrior Chairs

Nie znajdziemy już dziś chyba apteki, która nie korzystałaby z komputera. Farmaceuci mówią zgodnym głosem, że nie wyobrażają sobie swe codziennej pracy bez wsparcia systemów informatycznych. Producenci zaś w odpowiedzi oferują zarówno aptekom, jak i firmom farmaceutycznym, kompleksowe rozwiązania łączące specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, jak i wszystkie urządzenia je wspomagające, czyli komputery, drukarki, urządzenia fiskalne.

Programy informatyczne stosowane w farmacji są bardzo funkcjonalne i łączą w sobie wiele zalet. Umożliwiają sprawną i szybką sprzedaż, kontrolę stanów magazynowych, taksację recept, czy rozliczenie refundacji. Niejednokrotnie podpowiadają, jakie leki zastępcze można zaproponować klientowi, jaki jest ich skład oraz zastosowanie.

Pozwalają również na tworzenie zamówień do hurtowni oraz analiz i zestawień księgowych pracy apteki. Jeśli chodzi o zamówienia, tutaj producenci idą jeszcze dalej, a mianowicie udostępniają aptekom specjalistyczny program mający na celu optymalizację kosztów zamawianych leków. System automatycznie dzieli zamówienie ogólne na kilka mniejszych i rozsyła je do różnych dostawców, tak, by zakupić towar po najniższej cenie.