Koniec ery papierowych recept i „lewych” zwolnień lekarskich

https://www.internetowesklepy.org/

Uwieńczeniem elektronizacji polskiej służby zdrowia ma być wprowadzenie e-zwolnień, a następnie e-recept. Elektroniczne zwolnienia lekarskie mają w zamyśle pomysłodawców przeciwdziałać biurokracji oraz wystawianiu niezasadnych zwolnień lekarskich. Dzięki elektronicznej wersji zwolnienia pacjent nie będzie musiał zaraz po wizycie w przychodni biec do pracodawcy, ponieważ lekarz zrobi to za niego. Poza tym e-zwolnienia mają wyeliminować proceder wystawiania tzw. „lewych” zwolnień. System komputerowy sam będzie wskazywał od razu podejrzanie wyglądające zwolnienia; dodatkowo będą one również weryfikowane przez lekarza orzecznika.

W uproszczeniu życia pacjentem pomóc mają także e-recepty. Dzięki nim nie będziemy już musieli iść do apteki z papierową receptą, wystarczy, że podamy farmaceucie nasz numer PESEL. Na jego podstawie farmaceuta zaloguje się na nasze konto i pobierze elektroniczną receptę. Jednocześnie informacja o przepisanych nam lekach przekazywana będzie do NFZ., który zatwierdzi refundację. Na e-recepcie zapisane będą także dane lekarza, który nam receptę wystawił, dawkowanie leków oraz ich ceny.

Niestety takie nowoczesne rozwiązanie będzie miało swoje minusy – każdy pacjent będzie musiał osobiście odebrać swe leki w aptece (recepty nie będzie za nas mogła zrealizować żadna inna osoba).

naprawa laptopów