Konopie w popkulturze

www.domestosdlaunicef.pl https://marrom1.pl/ogrzewanie-771

Problematykę związaną z konopiami indyjskimi można traktować bardzo szeroko. Możemy mówić o ziarnach, które mają wiele składników odżywczych, można z nich również produkować bardzo cenny i prozdrowotny olej. Jednak konopie są zjawiskiem samym w sobie, które wykracza poza aspekty żywieniowe czy medyczne. Z racji specjalnego statusu jaki posiada ta roślina, z racji poważnych kontrowersji jakie budzi, obrosła wieloma mitami, a dla pewnych środowisk stała się swoistym symbolem.

Istnieje także w popkulturze oraz w pewnych konkretnych subkulturach. Wizerunek konopi indyjskich w postaci graficznej cieszy się wielką popularnością wśród zwolenników muzyki reggae czy hip-hopu. Często manifestowane jest przywiązanie do tej rośliny, pojawia się ona również na gadżetach czy strojach adresowanych do ludzi młodych. To może budzić poważne wątpliwości zwłaszcza w tych krajach, w których obrót konopiami oraz ich produktami jest zabroniony.

Nie da się jednak zakazać wykorzystywania motywów konopi w teledyskach czy na okładkach płyt muzycznych. Zresztą postawa i konkretne wypowiedzi wielu artystów wręcz umacniają znaczenie konopi indyjskich i sprawiają, że cieszą się one jeszcze większą popularnością. Da się to zauważyć zwłaszcza w krajach o bardzo rozwiniętym show-biznesie, choć nie tylko w nich. Co jakiś czas wybuchają skandale w związku z tym, że znany aktor lub muzyk został przyłapany na posiadaniu konopi.

Gdy dzieje się to w państwie, w którym regulacje są restrykcyjne, sprawa odbija się w mediach naprawdę szerokim echem.