Limitowane kolekcje Adidas

https://www.cellbes.pl/serwis-klienta/poradniki/porady-modowe/spodnica-trapezowa-dla-kogo

Adidas to jedna z najsłynniejszych marek sportowych na świecie, która kierując się obowiązującymi trendami regularnie zaprasza do współpracy projektantów i gwiazdy. Wśród designerów zaproszonych przez Adidasa do współpracy znalazł się między innymi Jeremy Scott, z którym marka rozpoczęła współpracę już 2002 roku kolekcją „!Signed”.

Współpraca okazała się wyjątkowo udana i projektant wielokrotnie powracał do tworzenia ubrań i butów dla Adidasa. Bestsellerem stały się buty ze skrzydłami i misiami, które okazały się hitem mody ulicznej na kilka sezonów.

Kolejnym sukcesem okazała się kolaboracja ze Stellą McCartney rozpoczęta w 2004 roku, która jako joint-venture trwa do dziś. W gronie projektantów zaproszonych przez Adidasa do współpracy znajdują się także Yohi Yamamoto, Alaysha i Kazuki.

Poza słynnymi designerami Adidas stawia także na znanych artystów, którzy skutecznie przyciągają do sklepów młodszych konsumentów. Do celebrytów, którzy projektowali dla sportowego giganta, zaliczyć można Missy Elliot, RUN DMC, Pharrella Williamsa, Ritę Orę czy Kanye Westa.