Najlepsza polska gra komputerowa?

www.octopus.edu.pl sprzątanie obiektów przemysłowych

Jeśli mielibyśmy zrobić małe podsumowanie najlepszych tytułów, które w ostatnich latach ukazały się na rynku gier komputerowych, to nie moglibyśmy nie wspomnieć o dwóch edycjach gry „Wiedźmin”. Warto powiedzieć o niej tutaj kilka słów nie tylko z racji tego, że przy jej tworzeniu brali udział nasi rodacy – ogólnie rzecz biorąc, jest to jedna z najpopularniejszych i najwyżej cenionych pozycji dla miłośników gier komputerowych.

Jak wiadomo, gra powstała na bazie prozy Andrzeja Sapkowskiego, jednego z najbardziej poczytnych polskich pisarzy. Jego twórczość była nie tylko inspiracją dla twórców „Wiedźmina” – sam pisarz brał czynny udział przy pracy nad scenariuszem i dialogami.

Dzięki tej współpracy gra znakomicie oddaje klimat kultowej książki, chociaż dziejące się w niej wydarzenia tworzą oddzielną fabułę. Bohater gry porusza się po tych samych krainach, które przemierzał w książce i spotyka znane z kart książki postacie, jednak przeżywane przez niego przygody zostały wymyślone specjalnie na potrzeby gry.

Oczywiście, wirtualny „Wiedźmin” powinien zainteresować nie tylko miłośników prozy Sapkowskiego. Również osoby, które nigdy nie miały styczności z prozą mistrza polskiej fantastyki, mogą się zafascynować tą pozycją.

Świadczy o tym chociaż międzynarodowy sukces gry, która znakomicie sprzedała się w różnych zakątkach świata. „Wiedźmin” to po prostu pierwszorzędny tytuł, którego nie da się nisko ocenić, chociaż oczywiście nie wszystkim musi on przypaść do gustu.

www.zebymed.pl