Najważniejszy jest pomysł

Annfil Poznań: Firma sprzątająca

Co jest potrzebne do stworzenia dobrej gry komputerowej? Oczywiście, takich elementów jest kilka. Można je jednak podzielić na dwie kategorie: pomysł i wykonanie. W dzisiejszych czasach, jeśli dysponuje się odpowiednio dużą sumą pieniędzy, to o to ostatnie nie trzeba się zbytnio martwić.

Każdy, kto dobrze zna branżę, wie, jakim programistom czy grafikom można zaufać i którzy gwarantują najwyższą jakość. Jeśli chodzi o pomysł, to sprawa jest już dużo bardziej skomplikowana. Współcześnie ukazuje się tak dużo różnych gier, że trudno jest wymyślić coś nowego i oryginalnego.

Z pewnością, udało się to jednak Polakom, którzy stworzyli „Wiedźmina”. „Wiedźmin” uznawany jest za jedną z najlepszych gier, jaka ukazała się na rynku w ostatnich latach i to nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. I pierwsza, i druga jej część zebrała znakomite recenzje i bardzo dobrze się sprzedała.

Pomysł, na podstawie którego powstał ten tytuł został zaczerpnięty z dobrego źródła, czyli z prozy polskiego mistrza pióra, Andrzeja Sapkowskiego. Napisał on dwa tomy opowiadań i kilka części powieści, w których głównym bohaterem był Geralt z Rivii. Wykorzystanie tej postaci w grze było niewątpliwie znakomitym posunięciem.

Jest ona na tyle oryginalna i intrygująca, że z jej pomocą łatwo można zyskać uznanie graczy. Jej przeniesienie do wirtualnego świata zostało wykonane bardzo dobrze – postać z gry jest bardzo podobna do oryginału literackiego. Pomysł był więc dobry i został świetnie wykonany, co zagwarantowało sukces grze.