Nieruchomości, czy można żyć z wynajmu?

http://viacon.pl/pl/sciany-oporowe-z-gruntu-zbrojonego

Życie, w którym nie musisz chodzić do pracy i spędzać w niej osiem godzin przez pięć dni w tygodniu wydaje się fantazją. Jednak jest możliwe! Masz wybór między założeniem własnej działalności gospodarczej, a wynajem mieszkań. Musisz jedynie na samym początku zgromadzić spory kapitał i wykupić mieszkania w bardzo dobrych lokalizacjach. Reszta zadzieje się sama.
Jak żyć z wynajmu mieszkań? Kiedy uda zebrać się kapitał stanowiący wkład własny można wybrać się do banku z prośbą o udzielenie kredytu hipotecznego. Jeżeli uda się go dostać jesteśmy na dobrej drodze do biznesu z nieruchomości. Mieszkanie trzeba jak najszybciej wynająć i wyposażyć jak najtańszym kosztem.

Istotna jest jego lokalizacja. Lepiej nie budować swojego interesu na wsi, gdzie znacznie trudniej będzie znaleźć chętnych najemców. Lepszym pomysłem jest inwestycja w mieszkania w większych miastach. Mimo, że będzie ona zancznie kosztowniejsza to zyskujemy duże prawdopodobieństwo szybszego zwrotu inwestowanego kapitału. Oszczędzamy także sporo nerwów, ponieważ łatwiej będzie obsadzić mieszkanie studentami niż poszukiwać chętnych miłośników przyrody wśród entuzjastów podmiejskich wsi. Ważne w prowadzeniu wynajmu jest podpisanie umów z wszystkimi najemcami i terminowe rozliczanie się z nimi. Bez zainteresowania nami nie przejdzie Urząd Skarbowy, dlatego posiadanie powyżej wspomnianych dokumentów jest bardzo istotne.

Po upływie roku będziemy posiadaczami kolejnego kapitału, który może być bazą następnego wkładu własnego. Przy racjonalnym założeniu, iż raty pierwszego kredytu będą wynosiły około 2 tysięcy złotych i oszczędnym trybie codziennego życia, możliwe jest pobranie kolejnego kredytu. Posiadamy dochód z własnej pracy oraz wynajmu. Jesteśmy wiarygodni dla banku. Nie bez znaczenia jest także wiek kredytobiorcy im młodszy tym lepiej. Jednak potrzeba posiadania umowy o pracę, często może okazać się dużą barierą. Dlatego już na początku swojej kariery zawodowej trzeba się starać by mierzyć wysoko.

Po dwudziestu latach zdarza się, że osoby przedsiębiorcze zostają właścicielami czterech mieszkań. To generuje im spore zyski, dzięki którym mogą raz na zawsze pożegnać się z pracą na etacie. Droga do nieruchomościowego raju nie jest łatwa, ale możliwa. Dlatego warto oszczędzać, śledzić nowości w rozwiązaniach prawnych i dofinansowaniach państwowych. Czasami jedna decyzja podjęta w młodości może mieć ogromny wpływ na wygodną lun niewygodną przyszłość. Warto rozważyć ten sposób utrzymania. Chociaż prowadzi do niego długa droga, pełna wyrzeczeń i ryzyka w ostateczności skutki będą pozytywne.

Trzeba jedynie być zdyscyplinowanym, oszczędnym i terminowym, a przede wszystkim nie bać się ryzyka finansowego.