Palmtopy

Pfofesjonalne usługi sprzątające: Annfil Poznań zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa

Palmtopy to powoli odchodzące już w zapomnienie bardzo małe, przenośne komputery osobiste. Są o wiele mniejsze od laptopów czy nawet tabletów i bez problemu mieszczą się w dłoni czy kieszeni spodni. Współcześnie ich miejsce zajmują smartfony, a same palmtopy przestały już być produkowane.

W palmtopach można instalować oprogramowania czy korzystać w internetu. Obsługuje się je przy pomocy rysika, niektóre natomiast mają wbudowaną małą klawiaturę. Pomimo faktu, iż nie są już produkowane, to nadal pozostają w użyciu.

Służą zarówno prywatnym użytkownikom jak i osobom wykonującym obowiązki służbowe. Palmtopy są wyposażone w wiele funkcji, poza tymi podstawowymi takimi jak np. kalendarz, terminarz, kalkulator czy notatnik mają wiele opcji dodatkowych.

Umożliwiają m. in. przeglądanie zdjęć i filmów, edycję tekstu, współpracę z urządzeniami GPS, mają też wbudowany moduł GSM i dyktafon.

Większość z nich obsługuje także e-mail oraz komunikatory internetowe. Palmtopy mogą także się łączyć z innymi urządzeniami i przekazywać informacje. Jest to możliwe dzięki m.

in. Porta podczerwieni, Bluetooth czy Wi-Fi.