Wymiana plików pomiędzy iPhonami

www.cech-rm.waw.pl

Jest kilka praktycznych sposobów na przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami typu iPhone. Są to przede wszystkim aplikacje, które są dostępne w App Store.Pierwsza z nich to iShareFiles. Jest bardzo prosta w obsłudze i umożliwia użytkownikowi przesyłanie plików pomiędzy iPhone’ami, iPadami oraz iPodami.

Po uruchomieniu iShareFiles należy wybrać logo Bluetooth, co rozpocznie wyszukiwanie innych urządzeń w pobliżu. Gdy odbiorca zostanie już wykryty należy wybrać pliki, które chce się mu udostępnić. Przesyłanie rozpocznie się natychmiast. Aplikacja ta jest dostępna za darmo i niestety może denerwować użytkowników wieloma reklamami.

Kolejne narzędzie służące do przesyłania plików to Bump. Jego funkcjonalność jest podobno do iShareFiles, lecz Bump nie wyświetla już reklam. Umożliwia też przesyłanie plików na komputery oraz smartfony z systemem Android. Aplikacja Bump jest także bezpłatna i dostępna w App Store.

SimpleDrop jest już nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem. Umożliwia transfer większych plików i różnych formatów, ale działa na tej samej zasadzie jak dwie poprzednie aplikacje.