Wyniki testów bezpieczeństwa

wyjmowanie tablicy rejestracyjnej z ramki https://www.swiat-diesla.pl/pol_m_Wtryskiwacze-Bosch-CR_JAGUAR-5367.html

Decydując się na konkretny samochód możemy całkowicie pominąć argumenty, których pomijać absolutnie nie powinniśmy. Mają one bowiem zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo nasze oraz pasażerów, którzy będą się poruszać razem z nami. Każdy samochód, który trafia do sprzedaży jest poddawany licznym testom bezpieczeństwa, które mają wykazać, do jakiego stopnia konkretny model jest odporny na uszkodzenia wynikające z wypadków. Chodzi głównie o testy kolizyjne, w trakcie których bada się zakres amortyzacji zderzaków, sprawność działania pasów oraz poduszek powietrznych.

Samochody poddawane takiej ocenie, której dokonują niezależne ośrodki badawcze, otrzymują swego rodzaju metryczkę. Mogą bowiem otrzymać określoną liczbę punktów (gwiazdek) w każdej z kategorii podlegających badaniu. Im jest ich więcej, tym lepsza jest to wiadomość dla nas jako użytkowników. W razie wypadku rosną bowiem szanse na to, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie przeżyją.

Choć niektórzy podważają wiarygodność takich testów, to lepiej jest sięgać po pojazdy, które wypadły w nich najkorzystniej.

www.mycharts.com.pl