Zbytnie dbanie o porządek?

Przeglądy ppoż hydrantów Annfil Poznań: Firma sprzątająca

Każdy zna kogoś, kto od razu denerwuje się, gdy na w zlewie kuchennym są brudne naczynia lub ubrania są niedbale rzucone na łóżku. Nadmierne dbanie o porządek wcale nie jest zdrowym podejściem i może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji.

Pedantyzm nie jest uznawany za jednostkę chorobową, jednak jeśli w swoim najbliższym otoczeniu lub rodzinie posiadasz kogoś, kto takie cechy reprezentuje, pamiętaj, że może być to początek nerwicy natręctw. Dlatego nigdy nie lekceważ takiego problemu w rodzinie i wśród swoich przyjaciół, ponieważ takie zachowanie może mieć wpływ nie tylko na idealnie wysprzątane mieszkanie, ale przede wszystkim na relacje z domownikami.

Cechy pedanta najczęściej wykazują osoby, które uparcie dążą do celu, są ambitne i nigdy nie odpuszczają, jeśli coś postanowią. Takie osoby to najczęściej typowi perfekcjonaliści, którzy „po trupach” będą dążyć do wyznaczonego celu.

W ekstremalnych przypadkach osoby pedantyczne zrezygnują z relacji z najbliższymi, aby postawić na swoim i utrzymać idealny porządek w swoim mieszkaniu.

www.zimnacrew.pl